Mikołajki PK 2012

4 grudnia zakończyła się zbiórka pieniędzy studentów Politechniki Krakowskiej  na rzecz dzieci "Mikołajki 2009". W akcji wzięło udział około 100 wolontariuszy, którzy wręczali pamiątkowe naklejki (miniatury tegorocznego plakatu) każdemu kto wsparł akcję.


Celem akcji była zbiórka pieniędzy, za które zakupiono prezenty (zabawki, ubrania, przybory szkolne, sprzęt grający, itp.), sprzęt sportowo-rehabilitacyjny oraz słodycze dla dzieci z krakowskich Domów Dziecka. W tym roku dzięki ofiarności studentów i mieszkańców Krakowa udało się zebrać rekordową sumę 26484,25 zł.

Akcja już po raz 22. została zorganizowana przez Komitet Organizacyjny „Politechnika Dzieciom” przy Radzie Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej wraz z Samorządem Studentów PK. Akcja została przeprowadzona na terenie uczelni, akademików, gminy Kraków,  Domu Studenckiego UEK „Merkury” oraz Domach Studenckich AWF. organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu „Mikołajek 2009” i zachęcają do wsparcia kolejnych edycjach tej akcji.            


Ośrodki, do których dotarł w tym roku św. Mikołaj dzięki akcji:
 - Ośrodek Opiekuńczo Wychowawczy „Dzieło Pomocy Dzieciom”, ul. Rajska 10 – Kraków
 - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Jana Siestrzyńskiego, ul. Spadochroniarzy 1 – Kraków
 - Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych  "Pro Familia",   os. Zielone 1 –  Kraków
 - Zespół Placówek Opieki i Wychowania, ul. Tadeusza Kościuszki 15 –Kazimierza Wielka.