Mikołajki PK 2012

Już po raz 24. studenci Politechniki Krakowskiej prowadzą mikołajkową akcję charytatywną. Zbierają pieniądze na prezenty i sprzęt rehabilitacyjno-sportowy dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Wolontariuszy z Politechniki można spotkać nie tylko na uczelni, ale też na głównych ulicach Krakowa.

Akcja, która początkowo prowadzona była tylko na terenie Domów Studenckich Politechniki przy ul. Skarżyńskiego, potem rozszerzyła się na wszystkie kampusy uczelni, a teraz rozrosła na cały Kraków. W tym roku kwesta rozpoczęła się 21 listopada, potrwa do 5 grudnia. Wolontariuszy z Politechniki można spotkać na terenie wszystkich wydziałów PK, na Osiedlu Studenckim PK oraz na głównych ulicach Krakowa, także w Rynku Głównym.

W ubiegłym roku dzięki ofiarności studentów i pracowników uczelni oraz mieszkańców Krakowa i sponsorów udało się zebrać 22 779,69 zł. - Wierzymy, że w tym roku pobijemy rekord i zbliżymy się, a może nawet przekroczymy granicę 30 tys. zł. Dlatego zachęcamy wszystkich do odkrycia w sobie św. Mikołaja - mówi jeden ze współorganizatorów mikołajkowej zbiórki Filip Janowiec.

W tym roku Mikołaj z Politechniki odwiedzi dzieci z trzech ośrodków: Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego "Dzieło Pomocy Dzieciom" z ul. Rajskiej w Krakowie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Jana Siestrzyńskiego z ul. Spadochroniarzy 1 w Krakowie oraz podopiecznych Zespołu Placówek Opieki i Wychowania z Kazimierzy Wielkiej.

Patronat honorowy nad akcją, jak co roku, objął rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak.