KWOTA AKTUALNIE ZEBRANA :

52 086,69 zł

 

Rekord zbiórki został pobity! Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie i okazaną pomoc :) 

 

 

 

 

 


Już po raz 30 Rada Osiedla Domów Studenckich politechniki Krakowskiej pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jana Kaziora prowadzi akcję charytatywną „Studenci Dzieciom – Mikołajki”, której towarzyszy hasło: „Gdy złotówkę dasz, uśmiech dziecka masz”.

Wszystko zaczęło się w 1987 roku, kiedy studenci – mieszkańcy Osiedla Studenckiego Politechniki Krakowskiej po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z Domu Studenckiego nr 1 RUMCAJS. Po kilku latach stało się to już tradycją i Święty Mikołaj z Politechniki Krakowskiej co roku przychodził do najmłodszych mieszkańców akademików PK, a także do dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz ośrodków szkolno–wychowawczych.

W tym roku nie może być inaczej! Wolontariuszy akcji będzie można spotkać między 15 listopada, a 5 grudnia na terenie Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego, w Parafii Świętego Brata Alberta oraz przed krakowskimi klubami oraz w krakowskich firmach.

Finałem będzie dzień 6 grudnia, wtedy Święty Mikołaj odwiedzi dzieci i wręczy im wymarzone prezenty, wcześniej opisane w listach.

W ubiegłym roku dzięki ofiarności studentów i pracowników uczelni, mieszkańców Krakowa oraz sponsorów udało się zebrać 48 844, 16 zł. Jak co roku liczymy na pobicie rekordu!